Nezařazené

Exekuce a jak z ní ven?

Investment Risk And Uncertainty In The Real Estate Housing Market

S exekucemi se setkáváme každý den. Jedná se o nedobrovolné vymožení dlužné částky soudním exekutorem. Lidé nás žádají o pomoc s odblokováním účtu či vyplacením exekučních řízení, aby se vyhnuli prodeji movitého i nemovitého majetku.

Kdy je nejlepší doba se na nás obrátit?

Dlužník je zpočátku vyzván dopisem k dobrovolnému uhrazení exekuce do 30 dnů. Ihned po obdržení výzvy k úhradě exekuce je ideální doba se na nás obrátit, abychom stihli včas vyplatit exekuci se sníženými náklady exekutora, jedná se o úsporu v řádech desítek tisíc korun. Ti, kteří však již máte exekuce delší dobu nicméně nezoufejte, i s tímto případem Vám dokážeme pomoci.

Níže vám ukážeme a popíšeme příklad od našeho klienta Vladimíra.

Nyní pan Vladimír splácí 12.500,- Kč měsíčně a může zase svobodně fungovat.

Pan Vladimír se na nás obrátil s problémem, kdy měl zablokovaný účet a nebyl tak schopný splácet své závazky ani hradit pravidelné platby na bydlení apod. Aby toho nebylo málo, tak měl i další půjčky, které kvůli blokovanému účtu a srážek ze mzdy nestíhal platit. Tím pádem mu hrozila další exekuce. Pan Vladimír se již začal obávat, že přijde o střechu nad hlavou i automobil, kterým musí dojíždět do zaměstnání. S exekutorem se prozatím domluvil na splátkovém kalendáři, kdy však musí splácet 20.000,- Kč měsíčně z celkového příjmu 34.000,- Kč. Požádal nás proto o vyplacení všech závazků. Ihned jsme začali jednat s exekutorem, zajistili vyčíslení celkové dlužné částky, exekuci vyplatili a tím zastavili. Pan Vladimír měl do 2 dní odblokovaný účet. Vyplatili jsme k tomu i zbývající dvě nebankovní společnosti. Sice na poslední chvíli, ale podařilo se vše zvládnout a zachránit klientovi jak živobytí, tak i dům a auto.